top of page

IRC Raiting grupları, Rota ve Start Sıralaması

Yarışın IRC raiting grupları ve Start tarihleri aşağıda verilmiştir.

Bu güne kadar 15 ülkeden 44 yarışçının kayıt yaptırdığı Global Solo Challenge. açık deniz solo yarışları takviminde en kapsayıcı ve en popüler yarışlardan biri oldu.


Tekneler;

32 ft ile 55 ft tam boy uzunluğuna sahip tek gövdeli teknelerin IRC raitinglerinin 1.370'in altında olması gerekiyor.

Start - Finiş Şehri:

Etkinliğin kalkış ve varış limanı 'Marina Coruña' A Coruña / İspanya'dır.

Her Kaptan ve Tekne, kendilerine tahsis edilen start tarihinden en az bir hafta önce yarış köyüne gelmelidir.

Rota:

Yarış İspanya’nın A Corunya şehrinden başlayacak ve yarışçılar tek başlarına, hiç durmadan ve dışardan yardım almadan yaklaşık 180 gün de yaklaşık 30.000 deniz mili yol yaparak dünyanın çevresini dolaşacaktır.

Yarış rotasına göre yarışçılar önce Atlantik Okyanusunu geçecek ve Güney denizlerine rota tutacaklar.

Cape of Good Hope burnunu geçtikten sonra ‘’Kükreyen Kırklar, Öfkeli Elliler, Çığlık Atan Altmışlar’’ olarak anılan 40-50 ve 60. paralellerde, dünyanın en tehlikeli denizlerinde ve doğa şartlarında doğuya, Cape of Leeuwin burnuna rota tutulacak.

Leeuwin burnu geçildikten sonra doğuya devam edilecek ve dünya denizlerinin en uç noktası olan Nemo point (en yakın yaşam alanı MİR uzay istasyon 400 km. ve en yakın kara ise 2.700 km.) ve dünyanın en tehlikeli geçidi olarak kabul edilen Horn Burnu geçilecek.

Atlantik okyanusunda tekrar kuzeye dönülerek Doldrum bölgesi ve Ekvator çizgisi geçilerek, A Corunya şehrine geri dönülecek.

12 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page