top of page

"Global Solo Challenge" Dostluğu

Global Solo Challenge'de Bulgaristan adına yarışacak hem rakibim hem de dostum Pavlin ile İstanbul'da buluştuk. Hedefler ve hayeller aynı olunca konuşacak çok şey oluyor. Öncellikle Pavlin tam bir denizci. Güleryüzlü, sempatik ve cana yakın bir karakteri var. Hemen dost olduk.


Öncelikle teknelerden ve yapmamız gereken teknik hazırlıklardan konuştuk. Pavlinin Varna da Blacksea Yacht Servis adında bir firması var ve bana her türlü ihtiyacım için yardım edebileceğini servisini kullanabileceğimi teklif etti. Ben de sevinerek kabul ettim.


Gene konulardan birisi de sponsor desteği sağlamak için yapmamız gereken çalışmalar oldu. Çok faydalı fikirleri paylaştık. Kendi sponsorlarını nasıl bulduğunu anlattı. Bulgaristanın küçük bir ülke olduğu halde projesinin hem hükümet hem de şirketler tarafından büyük destek gördüğünü. spor camiasında ve medya da çok ilgi çektiğini, sponsorlara sunduğu hakları paylaştı. Bir takım startejiler geliştirdik.


Benim en büyük şansımın yarışa katılan ilk ve tek Türk kaptan olmamın sponsorlar ve ülke için çok büyük bir avantaj olduğunu diğer kaptanların böyle bir şansı olmadığı halde bütün ekiplerin sponsor bulduklarını, sponsorluk bütçesinin eş yarışlara oranla çok daha ulaşılabilir olduğunu ve benim de en kısa zamanda sponsor bulacağıma inandığını söyledi. Bunlar da bana extra moral oldu.


Tek başına yarışmanın dayanılmaz çekiciliği ve karşılaşacağımız zorluklar hakkında epey bir konuştuk. Pavlin şimdiden antrenmanlara başladı. Yarın yola çıkıyor ve Akdeniz de 2000 Nm. tek başına seyir yapacak. Hava şartları iyi olursa belki daha da fazla mili dümen suyunda bırakacak.

Dönüşte tekrar İstanbulda buluşacağız ve onun seyri, karşılaştığı zorluklar ve tecrübeleri hakkında daha çok konuşma fırsatımız olacak. Bu arada ben de bu hafta teknemin refitine başlıyorum ama hala aklımda sponsor desteği bularak Class40 ile yarışmak birinci öncelik olarak duruyor.


Daha Challenge başlamadan böyle dostluklar kurmak bile bu organizasyonun ne kadar başarılı olacağının bir göstergesi.


Sevgilerimle, denizin tuzundan eksik kalmayın.


18 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page