top of page

Global Solo Challenge: Volkan Yemlihaoğlu - "Black Betty" için yarışın başlama tarihini ilan etti


Global Solo Challenge yarışın startına 4 ay gibi çok kısa süre kaldı. Yarış takvimine göre 6 Ocak'ta start almam gerekiyor.Teknemizin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bir çok şey yaptık. (Motor tamamen bakımdan geçti. Dümen palaları söküldü ve bearingler yenilendi, karaya çekilerek salma bakımı ve zehirli boya sürüldü. Elektroniklerin ve güvenlik ekipmanlarının testleri yapılıyor. vb.) Ama halletmemiz gereken bir kaç önemli nokta daha var. (Özellikle elektronik ve güvenlik ekipmanlarının yenilenmesi, yeni ve güçlü halatlar, Oto pilot, Spreyhood, su yapıcı vb gibi teknenin tek kişinin kullanımına uygun olması için gerekli ekipmanlar)
Yarış köyü LaCoruna da kuruldu. Rakiplerimin bir kısmı köye ulaştılar bile. Onları gördükçe heyecanım ve stresim çok daha fazla artıyor. Artık geceleri uykularımda yarış taktikleri. manevra uygulamaları yapıyorum. Kesinlikle katılmak ve yarışı birtirebilmek birinci öncelikli amacım olsa da her gece finişi birinci geçtiğimi ve yarışı kazandığımı hayal ediyorum. Bu yarışı kesinlikle kazanmak istiyorum.İlk defa bir Türk teknesi ve kaptanının karşısına böyle bir fırsat geçiyor. Bunu en iyi şekilde başarabilmeyi çok ama çok istiyorum. Teknem yarışa katılan en iddealı tekne. Filonun en büyük ve hızlı teknesi. Ama Imoca 60, open 50, class 40 gibi çok iddealı tekneler var ve bu rakiplerim çok büyük destekler ile yarışıyorlar. Son teknolojik ekipmanları kullanıyorlar. Bu da onları bir adım öne çıkarıyor.

Çok kısa zamanımızın kaldığı bu son hazırlık döneminde küçük, büyük demeden veya ayni olarak desteklerinizi gerçekleştirirseniz yarışa çok daha hazır ve iddealı olmamı sağlamış olacaksınız. Bütün dünyaya Türkiye’nin de güçlü markaları ve teknolojisi olduğunu gösterelim. Gelin beraberce bu başarıyı yakalayalım. Tarihe geçelim. Bundan yıllar sonra bile ismimiz altın harfler ile anılsın.

40 views0 comments

Commentaires


bottom of page