top of page

1923-2023 Cumhuriyetimizin 100. yılı Projelerimiz: Mavi Vatan ve GlobalSoloChallenge

Updated: Sep 7, 2022

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılı içerisinde, ulusal ve uluslararası kamuoyunda ses getirecek ülkemizi ve partnerlerimizi gururlandıracak 2 farklı proje gerçekleştireceğiz.


Bunlardan ilki MAVİ VATAN, hedef pazarı Türkiye olan firmalar için geliştirilmiş Türkiye Yelken Federasyonu tarafından organize edilen Hopa-İskenderun rotasında yapılacak olan Türkiye Rekoru projesi.

Bu projede dünyada 7 adet bulunan, dünya hız rekoru ve Ocean Race şampiyonu, Türkiye'nin en büyük ve hızlı maksi yatı 'Black Betty-Open70' kullanılacaktır.

Proje ile, kıta sahanlığımızda ulusal egemenliğimizi ve haklarımızı bütün dünyaya göstermeyi hedefliyoruz.

Rekorun gerçekleştirilmesi aşamasında sponsor firmalar için değişik alternatifli projeler ve iş birliği imkanları vardır.


İkinci projemiz ise hedef pazarı hem Türkiye hem de global pazarlar olan firmalar için geliştirdiğimiz, 'Global Solo Challenge' yarışına katılım olacaktır. Dünyanın en popüler yarışlarından biri olan ve dünya çevresinde 6 ay sürecek bu yarışa 16 ülkeden 52 kaptan katılacak. Türkiye'den bu yarışa kabul edilen ilk ve tek sporcu olarak katılacağım bu yarışı tamamladığımda bunu başaran ilk Türk olacağım.

Projelerimizin sunum dosyalarını ve linklerini aşağıda paylaşıyorum. Projelerimize ilgi duyarsanız, benimle iletişime geçmeniz halinde detayları konuşmaktan mutluluk duyacağım.

Tel: +90 (534) 442 90 63 e-posta: soloturksailing@gmail.com

Volkan Kaan Yemlihaoğlu Saygılarımla

15 views0 comments

Comments


bottom of page